10 põhjust, miks tasub kodulehe tegemise oskus ise ära õppida

Sisukord

Olen turunduse valdkonna töötanud rohkem kui 10 aastat ja kodulehe tegemise oskus on kulunud kõige enam marjaks ära.  Kui peaksin täna turundajana nullist alustama, õpiksin esimese asjana ära kodulehtede tegemise.

Miks tasub kodulehe tegemine ise ära õppida?

Puhtalt enda kogemusele tuginedes võin leida vähemalt kümme põhjust, miks tasub kodulehe tegemine ise ära õppida. Arvan et see nimekiri läheks veelgi pikemaks, kui lisada siia ka teiste inimeste kogemused.

Kodulehe tegemise oskus on universaalne

Seda saad rakendada peale ettevõtluse ka teistes valdkondades. Näiteks CV tegemine, portfoolio loomine, ideede visualiseerimine ja esitlemine. Kokkuvõttes aitab see oskus kaasa kommunikeerimisele veebis, mis on vaieldamatult üks suurimaid vajadusi täna ja ka homme.

Veebilehe tegemine võib võtta vähem aega kui selle tellimine

See kõlab ehk uskumatult, et kuidas ise tehes on võimalik ajas võita? Väga lihtne! Olen olnud olukorras, kus kommunikatsioon teenusepakkujaga on võtnud päevi, et lõpuks mõned lihtsamad muudatused kodulehel sisse viia. Mõnikord ei tea isegi täpselt mida tahad või mis võimalusi üldse saadaval on. Mõnikord on teenusepakkuja lihtsalt nii hõivatud, et saaks kohe reageerida. Igal juhul tähendab see närvikulu ja vahepeal võib turundamise isu ära minna.

Kuna kodulehe tegemine on muutunud aina lihtsamaks ja kättesaadavaks, siis mõnikord on see lihtsam ise ära õppida, kui tellida teenusepakkujalt. Korraldan iga kuu tasuta hands-on kursusi, mille raames saad endale kodulehe valmis teha.

Kodulehtede isetegemine annab võimaluse enda idee selgemaks mõelda

Veebi ehitamise protsessis mõtled enda jaoks rohkem läbi. Näed kuidas tekst või pilt omavahel kokku mängivad ning seeläbi võivad tekkida täiesti uued mõtted, mis lõpuks käiku lähevad. Kui tead, kuidas ise sisu muuta, on nii lihtne erinevaid lahendusi katsetada ning tulemusi mõõtes näed, mis töötab.

Pidev vajadus enda kodulehte edasi arendada

Koduleht on nagu Tallinna linn, mis ei saa kunagi valmis. Kui oskad ise veebi teha, saad iga kell vajalikke muudatusi testida ning neid ellu viia. Nii ei pea sa maksma sadu eurosid kellelegi, kes ainult lühiajalist abi pakub.

Osates kodulehte, oled sõltumatu

Ausalt öeldes, mulle väga ei meeldi oodata. Eriti kui on tegemist asjadega, mis juba eile tehtud pidid olema. Kodulehti ise tehes saan iga kell teha vajalikud muudatused ja mõjutada tulemusi kiiremini.

Võimalus tellida vabakutselistelt arendajatelt tükiti abi

Kindlasti tuleb ette asju, millega Sa ise hakkama ei saa, selleks on olemas Eestis vabakutseliste arendajate Facebooki grupp kus saab abi asjadega, millega ise hakkama ei saa.

Saad kasutada enda turunduseelarvet targemini

Miks mitte panustada raha hoopis reklaami? Muidugi alles siis, kui oled kindel, et koduleht on turunduslikult läbimõeldud ning ei hülga klikke, mis reklaamirahaga lehele toodi. Kodulehe valmis tegemine on üks asi, teine asi on sinna liikluse saamine. Vot just see viimane võib osutuda tõsiseks väljakutseks!

Kodulehe tegemine on lihtsam, kui oskad arvata

Tänapäeval on valmislahendused, drag and drop meetod ning palju muud, mis teeb kodulehtede tegemise väga mugavaks ja lihtsaks. Koodi tundma ei pea.

Veebilehe tegemine on lõbus, sest näed kohe tulemust

Põllumehelt nõutakse kannatlikust, enne kui ta esimese tulemusi nägema hakkab. Kodulehe võid püsti panna mõne päevaga ja õhtul sõprade ees sellega uhkeldada.

Tee endale ise koduleht ja panusta pigem reklaamile

Olgem ausad, ei ole ühtegi mõistlikku põhjust, miks sa peaksid suunama potentsiaalsed kliendid veebilehele, kus ta järgmise kolme sekundi jooksul lahkub. Reklaamiraha on läinud, aga klienti ei tulnud. Enne kui panustad reklaamirahale, tee palun enda veeb korda! Kokkuvõttes soovitan, võta see aeg ja tee endale kodulehtede tegemine selgeks. Selleks võib kuluda vaid mõni päev, kui olulisemad asjad on selged ning saad edaspidi tasapisi ennast täiendada. Usu, see oskus tasub end üsna pea mitmekordselt ära!

Olen aegajalt korraldamas tasuta väljakutset, mille raames õpetan selgeks kodulehe tegemise põhitõed. Tutvu kodulehe tegemise väljakutsega.  Võid muidugi ka ise netist infot otsida ja vaadata YouTube`i videoid. Aga selleks võib kuluda sul märkamatult tunde ja päevi.

Nüüd on sul võimalus juhendajate abiga endale koduleht tasuta teha!

HOIA ENNAST KURSIS TULEVASTE TASUTA KOOLITUSTEGA!

Ära maga enda jaoks olulist maha!

Hoiame sind kursis, kui midagi head ja kasulikku on tulemas. Me ei spämmi ja listist saad iga kell ühe klikiga lahkuda. 

Shopping Cart
Scroll to Top