Kuidas valida domeeninime?

Sisukord

Kuidas valida domeeninime?

Domeeninimi on sinu veebilehe nimi  ja see on esimene asi, mida peaksid tegema, kui soovid endale kodulehte teha. Võib juhtuda, et sobiva domeeninime valimine võtab aega päevi, mõnikord aga saab domeen registreeritud minutitega.

Kui sul on juba mõned ideed olemas, siis kontrolli kas soovitud domeen on üldse vaba.

Domeeninimi ei pea olema sinu ettevõtte ametliku nimega sarnane. Näiteks, kui Sul on ettevõtte nimi Khkplk OÜ, võib domeeninimi olla vabalt näiteks lillepood.eu.

Küll aga võiks domeeninimi olla sinu brändinimi, ehk nimi millega plaanid saada tuntuks enda tegevusvaldkonnas.

Mida on oluline teada, enne kui hakkad endale domeeninime broneerima?

Domeeninimi olgu lühike ja meeldejääv

Kõige olulisem, et domeeninimi oleks kergesti hääldatav ja meeldejääv.

Oletame, et kohtud vana sõbraga ning räägid talle enda uuest ettevõttest. Võib juhtuda, et vana sõber on sinu toodetest või teenustest väga huvitatud. Kahjuks ei ole aga käepärast ühtegi pastakat või paberit ning loota saab ainult enda mälule. Kui ütled talle enda kodulehe nimi, milleks on näiteks vägakeerulinejaraskestihääldatav.com võib juhtuda, et ta ei mäleta enam, kuidas sind internetiuniversumis leida.

Ka märksõnad ei pruugi sind Google esilehele tuua. Või oled tegemas reklaami raadios ning kuulajad ei suuda meelde jätta veebilehte, kuhu maanduda.

Seega püüa leida nimi, mis jääb esimese korraga hästi meelde.

Püüa leida unikaalne nimi

Valides enda kodulehe nimeks tegevuse nimetuse, näiteks kodulehtedetegemine.ee võib juhtuda, et sa pole ainuke, kes sarnast nime kasutab. Tegevusi võib nimetada erinevalt, näiteks kodulehetegemine.ee või teekoduleht.ee ja kuulajal ei pruugi täpne nimetus meelde jääda.

Nii ta maandubki hoopis sinu konkurendi lehel ja kui veebileht on isikupäratu, siis seal ka tehingu sõlmida.

Mõtle enda sihtgrupile

Domeeninime valides mõtle enda sihtgrupile. Kas neile võiks meeldida pigem maalähedased või glamuursemad nimed?

Kujutle, et kui sinu bränd oleks nende laps, mis laadi nime nad enda lapsele paneksid? Kas pigem loova või lihtsa ja praktilise?

See on hea mõtteharjutus, kohe alguses, mõelda esmalt enda sihtgrupile. Nii ehk tunnetad paremini ka edasistes turundustegevustes, et bränd on loodud sinu sihtgrupile meeldimiseks.

Kontrolli,  kas erinevad laiendid on saadaval

Kui oled domeeninime valimas, kontrolli, kas domeen on saadaval erinevate laienditega, näiteks .eu ja .com lõpuga. Hea on broneerida endale korraga ära ka .com ja .eu lõpud, kuigi kasutad võibolla ainult .ee lõpuga domeeni. See on mõeldud sinu brändi kaitseks.

Vaata, kas domeeninimi on saadaval: https://www.veebimajutus.ee/prouaekspert/ 

Veebimajutust kasutades, sisesta promokood PROUAEKSPERT, mis annab sulle esimesed 3 kuud majutust tasuta!

Mida teha, kui sinu soovitud domeeninimi on juba registreeritud?

Vaata, kes on domeeni omanik ja millal domeen aegub

Kõigepealt uuri, kas domeen töötab ja kas selle peale on ehitatud koduleht ja kas selle taga seisab toimiv äri. Kui domeen seisab tühjalt, siis:

  • Vaata, millal domeen aegub. Kõik kustuvad .ee domeenid lähevad oksjonikeskkonda. Domeenioksjon kestab 24 tundi ja kui domeenile pakkumist ei tehta, siis domeen vabaneb. Seejärel saad domeeni registreerida.
  • Teine variant on domeeni omanikuga ühendust võtta ja küsida, kas ta soovib domeeni soodsalt ära müüa.

Kui soovid näha, kes on .com või muu laiendusega domeeni omanik, siis vaata siia.

Otsi endale uus domeen

Kui domeeni taga seisab jätkusuutlik ja toimiv äri, siis proovi leida endale uus domeen. Loobuda oma esialgsest ideest on võibolla keeruline, aga lohuta ennast sellega, et domeeninimi sinu äriõnne taga ei seisa.

Palju olulisem on leida endale kliente ja arendada enda tooted ja teenused nii heaks, et saad seitsme penikoorma sammudega konkurentidest mööda astuda.

Kokkuvõttes, ära mõtle üle!

Ära kuluta liiga palju aega domeeninimele. See ei ole asi, mida sa kivisse raiud. Kui sa hiljem soovid domeeninime vahetada, siis saad registreerida uue domeeni ja kolida oma veebilehe sisu uue domeeni alla. See ei ole keeruline ja veebimajutuse teenusepakkujad aitavad sind meeleldi.

Kui sa kohe üldse ei tea, millist domeeni nime valida, siis vali esimene vaba domeen ja alusta kodulehe ehitamisega. Kodulehe tegemise käigus võibki selguda kõige sobivam domeeni nimi.

Veebimajutus pakub sulle selleks head proovimise võimalust. Broneeri endale domeen ühe euroga ja telli 3 kuuks tasuta majutust: https://www.veebimajutus.ee/prouaekspert/

Olen ise korduvalt märganud, et kui ma liiga pikalt mõtlema jään, siis võib mõte hoopistükis kinni kiiluda. Seisvat autot on palju raskem juhtida, kui liikuvat autot. Tasub hakata liikuma ja usaldada, et vastused tulevad õigel ajahetkel.

HOIA ENNAST KURSIS TULEVASTE TASUTA KOOLITUSTEGA!

Ära maga enda jaoks olulist maha!

Hoiame sind kursis, kui midagi head ja kasulikku on tulemas. Me ei spämmi ja listist saad iga kell ühe klikiga lahkuda. 

Shopping Cart
Scroll to Top